+370 699 93665 info@squash.lt

Veikla


Lietuvos skvošo asociacija (LSA) oficialiai įregistruota Lietuvoje 2015 metais. Jos nariai yra skvošo žaidėjai ir Lietuvos skvošo klubai. LSA nariai renka prezidentą ir valdybą, kuri dirba neatlygintinai savanorystės pagrindais. Asociacija išsilaiko iš nario mokesčio ir rėmėjų. Ji atstovauja Lietuvą užsienyje ir yra oficiali Europos (ESF) ir Pasaulinės skvošo federacijos (WSF) narė. Šiais metais Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas skvošą oficialiai pripažino sporta šaka.

POPULIARUMAS

Mūsų tikslas – sudominti žmones šiuo smagiu, daug energijos reikalaujančiu žaidimu, skatinti ir populiarinti jį kaip sveikos gyvensenos būdą. Todėl LSA padeda ir skatina burtis skvošo bendruomenes, teikia informacinę pagalbą kuriantis naujiems klubams Lietuvoje.

PARAMA KLUBAMS

Remiame bet kokias iniciatyvas, skatinančias skvošo vystymąsi. Kiek galėdami padedame klubams, fitneso centrams, propaguojant skvošą, supažindindami su žaidimo taisyklėmis, apmokydami naujus žaidėjus, organizuodami turnyrus, dalindamiesi savo žiniomis ir turima informacija.

SPORTO VARŽYBŲ ORGANIZAVIMAS

LSA padeda organizuoti turnyrus Lietuvoje, teikia metodinę ir praktinę pagalbą rengiant varžybas, nustato žaidimo ir teisėjavimo taisykles, organizuoja Lietuvos čempionatą ir atlieka Lietuvos žaidėjų reitingavimą. Per paskutinius metus žaidėjų skaičius pastoviai didėjo ir šiuo metu yra daugiau kaip 150 reitinguotų žaidėjų. LSA kasmet rengia Lietuvos čempionatą, o 2016m. lapkričio mėn. Vilniuje  įvyks jau VI-asis Lietuvos skvošo čempionatas, kuriame atskirose grupėse varžysis vyrai ir moterys. LSA ruošia Lietuvos rinktinę tarptautinėms varžyboms, mūsų vyrų rinktinė kasmet dalyvauja Europos III diviziono komandiniame čempionate. Šiuo metu Lietuvoje turime vieną ESF III-io lygio ir šešis I-o lygio trenerius.

MASIŠKUMAS

Šiandien Lietuvoje yra 12 skvošo kortų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Druskininkuose. Kasmet visuose miestuose organizuojame nemokamas treniruotes pradedantiems ar norintiems geriau išmokti žaisti. Pernai pradėjome rengti LSA Taurės varžybas, kurių kiekvienas etapas vyksta skirtingame mieste, taip duodami papildomą impulsą skvošo populiarumui.

ILGALAIKIAI TIKSLAI

Mūsų strateginis tikslas – kad skvošas taptų gerai žinomas Lietuvoje ir atsidurtų tarp mėgtamiausių sporto šakų šalyje.

Kaip ilgalaikį tikslą matome įkurtą Nacionalinę skvošo akademiją, kur kiekvienas žaidėjas gali treniruotis ir tobulinti savo įgūdžius. Ši akademija suburs geriausius trenerius ir leis profesionaliai treniruotis skirtingų amžiaus grupių vaikams.