+370 699 93665 info@squash.lt

Lietuvos trispalvė tarp 37 šalių Pasaulio jaunimo skvošo čempionate


Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Pasaulio jaunimo skvošo čempionate startuoja Lietuvos atstovas – tarptautinėje arenoje jėgas išbandys Lukas Kazemekaitis.

 

Šiais metais Pasaulio jaunimo skvošo čempionatas vyks Prancūzijoje, jame varžysis sportininkai iš visų apgyvendintų žemynų, 37 valstybių. Vaikinų įskaitoje rungsis 119 jaunuolių, panašiai gausi ir merginų grupė – joje net 90 dalyvių. Grupinėje dalyvių įskaitoje matysime 92 dalyvius, suskirstytus į 23 būrius.

Lukui Kazemekaičiui tai debiutinis pasaulio čempionatas. „Džiaugiamės. Šiais metais tapę Pasaulio skvošo federacijos nariais, turime galimybę deleguoti Lietuvos atstovą į pasaulio pirmenybes. Džiaugiamės dalyvių sąraše matydami Luką ir Lietuvos vėliavą, tai milžiniško Luko įdėto darbo treniruotėse rezultatas“ – dalinasi Lietuvos skvošo asociacijos prezidentas Edvinas Saveikis.

Lukas gyvena ir daugiausiai treniruojasi JAV, Konektikuto valstijoje. Skvošui jis skiria 5-6 dienas per savaitę, per kurias apie 5 kartus treniruojasi korte ir dar porą kartų praleidžia dirbdamas su fizines terapijos specialistu. Lukas savo amžiaus grupėje JAV skvošo jaunimo reitinge užima 41-ą vietą.

Iki atrasdamas skvošą, Lukas išbandė plaukimą, tenisą, futbolą, krepšinį. Paklaustas kodėl jis žaidžia skvošą, Lukas nedvejodamas atsako: „Skvošo sportas man patinka dėl greičio: turi ne tik greitai bėgti, bet ir greitai galvoti“.

Prieš išvykdamas į Prancūziją, Lukas treniravosi su šiuo metu Lietuvoje gyvenančiu egiptiečiu Mazen Gamal (54 Pasaulio skvošo raketė).

Skvošas yra raketinis sportas, dažniausiai žaidžiamas dviejų asmenų smūgiuojant kamuoliuką į sieną. Tai vienintelis raketinis sportas, kurį žaidžiantieji yra greta vienas kito.

2022 metų Pasaulio jaunimo skvošo čempionato kovos Prancūzijoje prasidės rugpjūčio 11 d. ir truks iki rugpjūčio 21 dienos. Numatoma dalies mačų gyva transliacija World squash federation youtube kanale

IMG_0991 IMG_7822